✳️ هدیه تلاوت قرآن کریم به حضرت خدیجه(س)؛

در روز شنبه 5 خرداد ماه مصادف با سالروز وفات حضرت خدیجه (س)، محفل انس با قرآن کریم به مناسبت سالگرد وفات این بانوی بزرگوار با هدف تکریم و بزرگداشت مقام بانوی رسالت، در حوزه حضرت ام البنین(س) برگزار شد.

به گزارش « شبکه اطلاع رسانی صالحین حضرت ام البنین(س) » در اين مراسم كه به مناسبت وفات بانوي بزگوار اسلام، حضرت خديجه كبري(س) برگزار شد، جمعی از بسیجیان حوزه حضرت ام البنین(س) شركت داشتند.

حیدری مسئول فرهنگی حوزه حضرت ام البنین(س) ضمن خیر مقدم و تسلیت وفات حضرت خدیجه کبری سلام الله علیها به همه در این مراسم، به بیان گوشه ای از زندگی آن بانوی نمونه اسلام پرداخت. وی در بخشی از سخنان خود به سیره زندگی حضرت خدیجه (س) اشاره کرد و گفت: خدیجه(س) در بین زنان قریش به عنوان  یکی  از ثروتمندترین  زنان  زبانزد خاص و عام بود که بعد از ازدواج با حضرت محمد(ص)، از جنبه اقتصادی دین اسلام را به شدت تقویت و پایه های دعوت اسلامی را فراهم کردند.

ایشان افزودند: زندگی سرشار از سختی و مشقت خدیجه(س) بعد از ایمان  آوردن به اسلام، این بانوی بزرگوار را از ادامه راه خود در حمایت از پیامبر(ص) بازنداشتند و ایشان اجازه ندادند آزار و شکنجه مشرکان بر رسول خدا صلی الله علیه و آله سخت آید. پیامبر بعد از رحلت ایشان، همیشه به یاد محبت ها و تلاش های او بود به طوریکه عمق غم و غصه و عمق علاقه و ارادت پیامبر را در نامگذاری سال وفات حضرت خدیجه (س) و حضرت ابوطالب به عام الحزن میتوان دریافت.

حیدری در ادامه و طی سخنانی به همه بانوان شرکت کننده در این مراسم معنوی توصیه کرد: با بکار بردن سیره و زندگی این بانوی نمونه در زندگی خود، الگویی شایسته برای نسل آینده باشید./

 IMG_8802 (Copy) IMG_8804 (Copy) IMG_8807 (Copy) IMG_8808 (Copy) IMG_8809 (Copy) IMG_8810 (Copy)